TOYOTA AVENSIS FORUM

Forum użytkowników i miłośników samochodu Toyota Avensis

Teraz jest 28 lip 2015, o 12:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lip 2015, o 17:49 
Nowicjusz
Nowicjusz

Marka: Toyota
Model: Avensis
Rocznik: 2005
Silnik: 1.8 benzyna
Witam,
Zastanawia mnie taka sytuacja: kupiłem olej Meguin 5w30 u tego gościa http://allegro.pl/meguin-surface-protec ... 36266.html
zalałem z wymianą filtra, przejechałem kilka tys. km i okazało się, że olej zmienił kolor na czerwony! Pod korkiem wlewu oleju czysto, żadnych płynów nie ubyło - wszystko w normie. Tylko ten kolor. Czy miał ktoś z Was coś takiego?

Obrazek

PostNapisane: 26 lip 2015, o 19:05 
Spamer
Spamer

Pochwały: 166
Model: Corolla E15 EJ(A)
Rocznik: 2013
Silnik: 1 ZR-FAE
Tylko w laboratorim ktos potrafilby to ocenic. Co od razu rzuca sie w oczy to brak sadzy. Moze to jest wlasnie to. Wszystkie leje sobie czerwienieja z tym, ze tego nie widac dzieki sadzy z przedmuchow.

PostNapisane: 26 lip 2015, o 21:11 
Nowicjusz
Nowicjusz

Model: AVENSIS 2.0
Rocznik: 2002
Silnik: 1CD-FTV
Visitor 1230 teraz pojechałeś .... (co ma w labolatorium sprawdzić????, ..... którym???..... brak sadzy .... ale pier....sz???)
To jest olej produkowany w GERMANY i najprawdopodobnie pod BMW, w którym oryginalny 5W-30 też tak się zachowuje. Po prostu jest to podróba. Nie masz się czego obawiać.

Jaki filtr oleju zastosowałeś???

Pozdrawiam,

PostNapisane: 26 lip 2015, o 21:31 
Moderator
Moderator

Pochwały: 240
Model: Avensis T22
Nadwozie: kombi
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
Nie emocjonuj sie tak koltlok, a sam olej jezeli jest"pod cos" produkowany to wystarczy w link kilknac i widac ze olej spelnia sporo wymagan forda. Jak olej mogl zmienic kolor na czerowony to ciekawe pytanie, uzywam akurat ten srodek smarny od dluzszego czasu, ale nie notuje zadnych zjawisk kolorystycznych. Oddanie oleju do analizy mogloby faktycznie pomoc w ocenie co jest nie tak. pozdr

PostNapisane: 26 lip 2015, o 21:49 
Spamer
Spamer

Pochwały: 166
Model: Corolla E15 EJ(A)
Rocznik: 2013
Silnik: 1 ZR-FAE
koltlok napisał(a):
Visitor 1230 teraz pojechałeś .... (co ma w labolatorium sprawdzić????, ..... którym???..... brak sadzy .... ale pier....sz???)
To jest olej produkowany w GERMANY i najprawdopodobnie pod BMW, w którym oryginalny 5W-30 też tak się zachowuje. Po prostu jest to podróba. Nie masz się czego obawiać.

Pozdrawiam,

Nie denerwuj sie tak kolego. Wiele bylo tu wrzucanych juz analiz zuzytego oleju. I nie rozumiem dlaczego tak cie irytuje brak jakiejs konkretnej analizy dla zalozyciela watku. Jestes w stanie cos bardziej sensownego napisac to napisz. I dlaczego Meguin mialby byc podrobka?

PostNapisane: 26 lip 2015, o 22:05 
Nowicjusz
Nowicjusz

Dzięki za odpowiedzi.
Filtr oleju zamontowałem jakiś japoński - normalna sprawa.
Zastanawiam się czy zmieniać ten olej, czy jeszcze na nim jeździć...

Poczytałem też na innym forum ten wątek:
http://www.e46zone.com/forum/topic/5078 ... urned-red/

PostNapisane: 26 lip 2015, o 22:07 
Nowicjusz
Nowicjusz

wrc napisał(a):
Nie emocjonuj sie tak koltlok, a sam olej jezeli jest"pod cos" produkowany to wystarczy w link kilknac i widac ze olej spelnia sporo wymagan forda. Jak olej mogl zmienic kolor na czerowony to ciekawe pytanie, uzywam akurat ten srodek smarny od dluzszego czasu, ale nie notuje zadnych zjawisk kolorystycznych. Oddanie oleju do analizy mogloby faktycznie pomoc w ocenie co jest nie tak. pozdr

Stary jeżeli prowadzisz forum, jesteś jego założycielem to myślałem, że masz wiedzę praktyczną a nie z wikipedii. Od dawna wiadomo, że BMW stosuje barwniki do oleju silnikowego. Jeżeli MEGUIN ma taki olej to go podrobił - chyba to jest oczywiste. W jakim laboratorium chcesz to sprawdzić ????

Pozdrawiam,

PostNapisane: 26 lip 2015, o 22:10 
Nowicjusz
Nowicjusz

Visitor1230 napisał(a):
koltlok napisał(a):

Pozdrawiam,

Nie denerwuj sie tak kolego. Wiele bylo tu wrzucanych juz analiz zuzytego oleju. I nie rozumiem dlaczego tak cie irytuje brak jakiejs konkretnej analizy dla zalozyciela watku. Jestes w stanie cos bardziej sensownego napisac to napisz. I dlaczego Meguin mialby byc podrobka?

Bo tylko fabryczny olej BMW powoduje czerwonawe zabarwienia. Pozostałe to podróby.

Pozdrawiam,

PostNapisane: 26 lip 2015, o 22:13 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jaki z tego wniosek? Podróba - to źle? Wymieniać czy nie?
A jaki cel miało BMW w tym, żeby ich olej zmieniał kolor na czerwony?

PostNapisane: 26 lip 2015, o 22:21 
Nowicjusz
Nowicjusz

lukas5 napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi.
Filtr oleju zamontowałem jakiś japoński - normalna sprawa.
Zastanawiam się czy zmieniać ten olej, czy jeszcze na nim jeździć...

Poczytałem też na innym forum ten wątek:
http://www.e46zone.com/forum/topic/5078 ... urned-red/

Ile na nim przejechałeś???
Pozdrawiam,

PostNapisane: 26 lip 2015, o 22:22 
Nowicjusz
Nowicjusz

Jakieś 6 tys. km.

PostNapisane: 26 lip 2015, o 23:03 
Nowicjusz
Nowicjusz

lukas5 napisał(a):
Jakieś 6 tys. km.

Na podstawie wcześniej podanych informacji przez Ciebie, że pozostałe płyny mają prawidłowy poziom, myślę, że możesz eksploatować do 10 tys. km i dla świętego spokoju wtedy zmienić.
A tak z ciekawości dlaczego zakupiłeś MEGUIN?, ktoś Ci polecił, sam zdecydowałeś???

BMW barwi olej tylko do celów marketingowych (szczególnie long life). Jeżeli zalejesz inny i nie będzie efektu zmiany koloru to wówczas polecą zalać fabryczny - swój (dotyczy autoryzowanych serwisów).
Jeżeli olej trzyma właściwości, nie trzeba go dolewać, nie wytwarza tzw. zawiesiny smaropodobnej pod korkiem wlewu to nie ma się czego obawiać.

Ja osobiście polecam te: http://www.mitasuoil.com.pl/

Pozdrawiam,

PostNapisane: 26 lip 2015, o 23:20 
Nowicjusz
Nowicjusz

Meguin dlatego, że przeczytałem gdzieś na forum, że jest polecany do tych silników 1ZZFE i że to jest to samo co produkt Liqui Moly.
Może ten kolor zmienia się tak bo jeżdżę na LPG gdzie może być mniej sadzy... choć do tej pory w innych autach jakie miałem też z LPG taki efekt nie występował, a oleje były też syntetyczne lecz Mobil.

PostNapisane: 27 lip 2015, o 06:15 
Moderator
Moderator

Pochwały: 240
Model: Avensis T22
Rocznik: 2001
Silnik: 2.0 D4D 1cdftv
koltlok napisał(a):
wrc napisał(a):

Stary jeżeli prowadzisz forum, jesteś jego założycielem to myślałem, że masz wiedzę praktyczną a nie z wikipedii. Od dawna wiadomo, że BMW stosuje barwniki do oleju silnikowego. Jeżeli MEGUIN ma taki olej to go podrobił - chyba to jest oczywiste. W jakim laboratorium chcesz to sprawdzić ????

Pozdrawiam,
Nie jestem ani stary ani zadnym zalozycielem i przestan wypisywac jak mozesz glupoty. Mam wrazenie ze nie miales tego oleju nigdy w rece a co dopiero w silniku. Ten olej nie jest niczym barwiony, stad nie ma koloru czerwonego. pozdr
lukas5 napisał(a):
Meguin dlatego, że przeczytałem gdzieś na forum, że jest polecany do tych silników 1ZZFE i że to jest to samo co produkt Liqui Moly.
Może ten kolor zmienia się tak bo jeżdżę na LPG gdzie może być mniej sadzy... choć do tej pory w innych autach jakie miałem też z LPG taki efekt nie występował, a oleje były też syntetyczne lecz Mobil.
Tak, to olej LM, dokladnie to samo ale w innej butelce. Wlasciwie aby byc dokladnym nalezy dodac ze olej LM to olej Megiun choc to bez znaczenia dla tematu. pozdr

PostNapisane: 27 lip 2015, o 08:33 
Coś wie...
Coś wie...

Pochwały: 2
Model: Avensis T25 / Verso
Rocznik: 2007
Silnik: 2.2 D-Cat 130kW
Plyn w chlodnicy jest czerwony, ale piszesz ze wszystko w normie.
Dlaczego olej zmienil kolor, napisz do producenta czy to normalne, jezeli to ORGINAL jest.

PostNapisane: 27 lip 2015, o 08:43 
Nowicjusz
Nowicjusz

Napisałem do Meguina przez ich stronę / kontakt - zobaczymy co odpowiedzą.

Edit: odpisali

Dear Mr.
our megol Motorenoel Sureface Protection SAE 5W-30 is the wrong oil for your engine!
we can offer our megol Motorenoel Quality SAE 5W-30 for your Toyota Avensis T25 with the 1ZZ-FE 1.8 engine.
The relevant product information is available for your information as an attachment to this email.

Czyli że używam niewłaściwego oleju bo powinienem użyć Motorenoel Quality SAE 5W-30. Ale nic mi nie napisali o tej zmianie barwy.... hm...

To jest karta oleju, który mam w silniku:
https://www.dropbox.com/s/l86b2gvkzggg4 ... n.pdf?dl=0

a to jest karta oleju, który oni polecają:
https://www.dropbox.com/s/qhygsphf48t1g ... d.pdf?dl=0

Nie widzę specjalnie różnicy poza tym, że ten zalecany jest trochę rzadszy.
I co teraz? Wylewać to i lać co innego? Mogę wlać GM 5w30 - mam pod ręką taki jak do Opla. Warto?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]